Projekty wnętrz - najczęściej zadawane pytania

 

   1.  CO TRZEBA MIEĆ ZE SOBĄ NA PIERWSZYM SPOTKANIU?

Klient powinien mieć rzuty i przekroje lokalu w skali lub zwymiarowane. Jeżeli mieszkanie jest w stanie surowym, niezbędny projekt powinien udostępnić deweloper. Jeżeli jest to dom jednorodzinny będzie to projekt budowlany z pełną dokumentację instalacji znajdujących się w budynku. Zdjęcia z wnętrza lokalu lub inne materiały ułatwią rozmowę o projekcie.

 

   2.  ILE CZASU TRWA STWORZENIE PROJEKTU WNĘTRZ?

W zależności od zlecenia czas od momentu podpisania umowy do przekazania projektu wykonawczego do realizacji to 1-3 miesięcy. Pierwszy etap, czyli projekt koncepcyjny powstaje w 2 tygodnie. Czas pracy nad projektem wykonawczym jest zależny od wielkości i elementów wyposażenia wnętrz.

 

   3.  CO BĘDZIE JEŻELI NIE SPODOBA NAM SIĘ KONCEPCJA ARANŻACJI WNĘTRZA?

Projekt jest tworzony zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta. Klient na drugie spotkanie przynosi przygotowane wcześniej materiały prasowe lub z internetu. Jako inspirację do opracowania stylu w jakim będzie projektowane wnętrze. Koncepcje tworzone są we współpracy z klientem, dlatego bardzo ważne są wiadomości co klienta interesuje, jakie są jego upodobania i przyzwyczajenia. Na tej podstawie tworzy się projekt, który ma odpowiadać potrzebom klienta. Dzięki poznaniu państwa oczekiwań nie ma sytuacji, w których stworzona koncepcja nie podoba się lub jest rozbieżna z oczekiwaniami. Oczywiście możecie Państwo korygować projekt koncepcyjny, gdy nie odpowiada oczekiwaniom.

 

   4.  ILE WIZYT NA BUDOWANIE PRZEWIDZIANE JEST W RAMACH PROJEKTU?

Do 8 wizyt, w trakcie których na bieżąco są rozwiązywane problemy i niejasności oraz sprawdzana jest zgodność wykonywanych prac z projektem.

 

   5.  CZY PRZEWIDZIANE SĄ ZAKUPY Z KLIENTEM?

Jednorazowa wizyta z klientem w sklepach z płytkami ceramicznymi i wyposażeniem łazienek oraz w sklepie z podłogami. Dobranie tych materiałów stwarza klientom najwięcej problemów. Pozostałe elementy wyposażenia są proponowane do zastosowania. Klient jest kierowany do konkretnych sklepów lub strony internetowej.

Inwestor może wybrać dodatkowo płatną opcję, kiedy to projektant odwiedza z nim sklepy, wybiera i zamawia materiały na bieżąco. Jest opcja, w której projektant, po uzgodnieniach z inwestorem sam, za niego wybiera i zamawia wszystkie niezbędne materiały do wyposażenia wnętrz.

 

   6.  JAK DŁUGO TRWAJĄ PRACE PRZY REALIZACJI PO ODDANIU PROJEKTU WYKONAWCZEGO WNĘTRZA?

W zależności od wielkości inwestycji prace trwają 1-3 miesięcy, pod warunkiem, że w chwili rozpoczęcia prac na budowie znajdują się wszystkie niezbędne materiały (glazura i terakota, ceramika sanitarna, armatura, stelaże do zabudowy, oświetlenie, osprzęt elektryczny itp.). Drzwi i meble do zabudowy muszą być zamawiane dużo wcześniej, ponieważ czas oczekiwania to 6-8 tyg. Podłoga powinna znaleźć się w lokalu po zakończeniu „brudnych” prac i przed położeniem przez 3 dni przystosować się do klimatu panującego w lokalu.

 

   7.  CZYM JEST USŁUGA PROJEKTU WNĘTRZ „POD KLUCZ”?

W ramach tej usługi wszystkie ustalenia dotyczące projektu i wyposażenia są uzgadniane razem z klientem.  Projektantowi przekazywane są klucze do lokalu oraz środki finansowe na wykończenie i wyposażenie. Od momentu przekazania kluczy klient nie musi się niczym martwić i niczym zajmować. Architekt wnętrz nadzoruje ekipę wykonawczą, rozwiązuje na bieżąco wszystkie problemy. Zamawia i dostarcza materiały budowlane i wyposażenie na miejsce inwestycji. Koordynuje prace na budowie. Nadzoruje montaż podłóg, mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz.

Po zakończeniu prac zamawia ekipę sprzątającą. Gdy wnętrza są gotowe do zamieszkania projektant na podstawie faktur rozlicza się ze wszystkich powierzonych mu środków oraz przekazuje dokumenty i karty gwarancyjne sprzętów znajdujących się w lokalu.

 

   8.  CZYM JEST USŁUGA HOME STAGING?

Home staging to przygotowanie nieruchomości (mieszkania, domu, lokalu użytkowego) do sprzedaży, lub wynajmu. Staje się bardziej atrakcyjna dla nabywców, przyśpiesza sprzedaż za możliwie najwyższą cenę. Home staging potrzebny szczególnie w nieruchomościach, gdzie przychodzi wielu kupujących i nie decyduje się na zakup. Zachęca oferta i cena, zniechęca sama nieruchomość.

Usługi home staging są niekosztowne – konsultacje 2 godzinne od 500 zł.


Copyright 2012 by Studio Indigo.
Kopiowanie zdjęć i projektów bez zgody autora jest zabronione, wszystkie materiały są własnością Studio Indigo.