Projektowanie wnętrz to moja pasja

Zakres wykonania projektu zawsze jest określany indywidualnie, w zależności od potrzeb Klienta. Żeby łatwiej rozpocząć współpracę przedstawiam ramowy schemat realizacji projektu z opisem kolejnych etapów pracy.
 

KONSULTACJE DOTYCZĄCE PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Podczas pierwszej wizyty w pomieszczeniach, które będą projektowane  będzie przeprowadzona szczegółowa inwentaryzacja. To również czas na analizę upodobań Klienta, jego oczekiwań… Na podstawie zebranych informacji przy kolejnym spotkaniu będzie przedstawiony pomysł na wnętrze. Po jego akceptacji zostanie wykonany projekt koncepcyjny.
 

PROJEKT KONCEPCYJNY WNĘTRZ

Klient otrzymuje rzuty i widoki ścian z naniesionymi meblami i urządzeniami. Projekt koncepcyjny zawiera również ogólne zasady rozwiązań materiałowych, kolorystycznych, oświetleniowych, zgodnie z określonym przez Klienta budżetem.
 

PROJEKT WYKONAWCZY WNĘTRZ

Po akceptacji koncepcji wnętrza powstają rysunki wykonawcze, na bazie których wykonawca będzie mógł przeprowadzić realizację projektu. Projekt wykonawczy zawiera również specyfikację materiałową z wyszczególnieniem producenta, ilością materiałów i ich orientacyjną wyceną.

Na tym etapie niezbędne są wspólne z klientem wizyty w sklepach branżowych w celu doboru konkretnych elementów wyposażenia. Pozwala to na jednoznaczne potwierdzenie zgodności proponowanych materiałów i oczekiwań Klienta.

Projekt jest realizowany jest z wielką starannością niezależnie czy zakres zleconych prac obejmuje cały dom, czy jedynie wybrane pomieszczenie np. kuchnię, lub łazienkę. Wszystkie projektowane wnętrza w pełni uwzględniają potrzeby i oczekiwania klienta.

 

NADZÓR AUTORSKI PRZY REALIZACJI PROJEKTU WNĘTRZ

Architekt wnętrz jest na budowie przedstawicielem inwestora. Nadzór autorski polega na sprawdzaniu przez projektanta zgodności wykonywanych prac z projektem, a w razie rozbieżności koryguje działania ekip wykonawczych. Projektant zajmuje się również zakupem i koordynacją dostaw materiałów wykończeniowych (materiały budowlane są w gestii ekipy budowlanej). Architekt wnętrz nie ponosi odpowiedzialności za terminowość i rzetelność ekip pracujących przy realizacji projektu.
 

INNE USŁUGI Z ZAKRESU ARCHITEKTURY WNĘTRZ

  • konsultacje w zakresie ustawienia i doboru mebli, opraw oświetleniowych, kolorystyki wnętrz, oraz wielu innych…
  • możliwość zakupów z architektem wnętrz , podczas których projektant pomaga Klientowi w wyborze elementów wystroju wnętrza…
  • home staging, czyli stylizacja wnętrza przeznaczonego do wynajęcia, lub sprzedaży w celu podkreślenia jego walorów

 

WYBÓR WYKONAWCÓW PRZY REALIZACJI PROJEKTU WNĘTRZ

Lista polecanych, sprawdzonych firm, specjalistów, ekip wykonawczych, rzemieślników i sklepów z którymi współpracuję od lat znajduje się w zakładce Współpraca.


Copyright 2012 by Studio Indigo.
Kopiowanie zdjęć i projektów bez zgody autora jest zabronione, wszystkie materiały są własnością Studio Indigo.